2022

Mniej w internecie to więcej na świecie.

Gdy nie było internetu, to wszyscy spędzali więcej czasu blisko przyrody, dzieci bawiły się wspólnie na podwórku i nigdy się nie nudziły. Rodzice opowiadali,że do dobrej zabawy nie potrzeba było nawet zabawek. Wszystko było na wyciągnięcie ręki, tuż za oknem.

Z tego złego wyszło dużo dobrego

Internet to okno na świat, które można wykorzystać w dobry sposób, pogłębiając wiedzę w każdej dziedzinie jaka nas interesuje, ale zbyt długie przebywanie zamyka nas w świecie wirtualnym, gdzie nie mamy kontaktu bezpośredniego z innymi osobami i przyrodą. Brak ruchu to kolejny minus długiego siedzenia w internecie.

Bez internetu?

Plakat pokazuje, że życie bez internetu istnieje i może być równie ciekawe. Przedstawia cztery propozycje spędzania wolnego czasu.

Co byłoby gdyby nie było Internetu

Plakat przedstawia rękę dziewczyny rysującą internet na kartce. Ma to przedstawić że ludzie w tych czasach nie potrafią radzić sobie bez internetu. Po lewej stronie pracy znajduje się telefon na którym widać brak połączenia z internetem. W prawym górnym rogu widnieje gazeta z której możemy się dowiedzieć o braku internetu i reakcji ludzi na tą sytuacje. Cały plakat wykonany jest kredkami na formacie kartki A3.

Brak netu

„My przed komputerem i telefonem nie siedzimy, tylko więcej z rodzicami aktywnie się bawimy” – Nie ma internetu, więc młodzież i dzieci a nawet dorośli siłą rzeczy mają więcej czasu. W takim przypadku włącza się kreatywność i wszyscy szukają zajęć, aby się nie nudzić. Dzieci i rodzice zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, także bawiąc się.

„Ja się nie lenię, jeżdżę na ciągniku z dziadkiem i zbieram kamienie.” – Wnuki nie tylko więcej czasu spędzają z rodzicami, ale też częściej odwiedzają dziadków. Czasem trafiają na prace polowe i nawet chętnie pomagają. Jest to nawet dla nich atrakcją.
Bez internetu zacieśniają się więzi rodzinne.

Nie potrzebuję internetu-radośnie spędzam czas

Nie potrzebuję internetu, bo mam kolegów i koleżanki. Mam psa, z którym się bawię. razem z koleżankami wychodzę na podwórko i gramy w paletki. Biegamy i śmiejemy się, bawimy się w berka. Tak naprawdę, to nic się nie zmieni w moim życiu bo z internetu korzystam tylko w czasie lekcji zdalnych. Nie potrzebuję go narazie, bo sama potrafię zająć sobie ciekawie czas.

Życie bez internetu

Gdyby nie był o internetu mielibyśmy więcej czasu na czytanie książek, zabawę ze swoimi pupilami

Co bys zrobil gdyby internet dzis przestal istniec

Gdyby internet przestal dzis istniec znalazlbym zajecie by sie nie nudzic. Poskakalbym na trampolinie, pojezdzil na quadzie, na rowerze. Pogralbym z kolegami w pilke. Poszedlbym z pieskiem na dlugi spacer. Gdybym potrzebowal sie czegos dowiedziec nowego popytalbym rodzicow dziadkow albo poszedlbym do biblioteki znalezc jakas encyklopedie. Poczytalbym ciekawa ksiazke.

Mój świat bez Internetu

Plakat pokazuje w bardzo ciekawy sposób, bo na ekranie monitora komputerowego jak wyglądałoby moje życie bez Internetu. Wtyczka komputera, która jest wyłączona symbolizuje wyłączony Internet. Moje centrum dowodzenia to biurko z komputerem, które jest narysowane w środku ekranu, zaś świat bez Internetu przedstawiony jest wokół.

Świat bez Internetu.

Nam – dzieciom – trudno wyobrazić sobie świat bez Internetu. Gdyby go jednak nie było… gdyby się okazało, że świat został odcięty od Internetu, to moim marzeniem byłoby spędzanie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. Super by było bawić się z kolegami i koleżankami w chowanego, w podchody, ale jako że mieszkam w mieście grałbym z nimi w piłkę. Dziewczęta by kibicowały a chłopcy by grali, gol za golem by strzelali a dziewczyny by się uśmiechały. Czyż nie byłoby kolorowo i wesoło…?