2022

Mniej internetu-więcęj czasu na książki.

Gdyby nie było internetu to ludzie częściej oszukali by informacji w książkach. Dzieci nie spedzaly by tyle czasu przed komputerem tylko sięgały bo ciekawe lektury.

Żyj bez Internetu

Praca wykonana na formacie A3. W środku pracy narysowany w znaku zakazu został narysowany laptop ze znakami mediów internetowych /znak zakazu wyklejony kuleczkami z bibuły/. Wokół znajdują się namalowane kredkami obrazki ukazujące, jak można spędzać czas bez Internetu: np. pograć w klasy, pojeździć na rowerze, pograć w piłkę lub wyruszyć na wycieczkę w góry / obrazki otoczone kolorowymi kółka z kuleczek z bibuły/.Na środku pracy został umieszczony napis z kolorowych literek: żyj bez Internetu. Całość pomalowana farbami techniką pouringu

Moje życie bez Internetu

Jak wyglądałoby moje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?

Żyje się raz…

W mojej pracy chciałem pokazać, że chociaż Internet dobrze nam służy, to zamiast ekscytować się wirtualnym życiem, warto wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć żyć naprawdę.
Pracę wykonałem w formie komputera stacjonarnego, na którym wyświetlone są ikony przedstawiające bawiące się dzieci. Na ramie monitora mama przykleiła dziecku samoprzylepną karteczkę z informacją „Żyje się raz…więc dobrze wykorzystaj ten czas.”. Adresat plakatu zostawił komputer i poszedł robić to, co dotychczas widział tylko w Internecie. Chciałem, żeby ten, kto będzie oglądał ten plakat, poczuł się w taki sposób, w jaki czujemy się, gdy ktoś się o nas troszczy (np. gdy mama zachęca nas do zostawienia gry komputerowej i spędzenia wspólnie wolnego czasu). Plakat ma ruchome elementy (myszka połączona za pomocą drucika z kursorem), który zachęca do zabawy. Kiedy pokazałem ten plakat w szkole, moi koledzy i koleżanki od razu chcieli się nim pobawić.

Życie bez Internetu

Na karcie formatu A4 kilkoma technikami wykonane obrazy przedstawiające „Co bym robiła gdyby zabrakło internetu?”
– narysowane kredkami woskowymi (jazda na rowerze),
– pisakami (gra w piłkę),
– wyklejane bibułą (budowanie z klocków),
– malowane farbami i naklejony element (fotel, na którym czyta się książki).

Ja bez internetu

Mój plakat pokazuje jak potrafię się bawić bez internetu.

Życie bez Internetu

Gdyby Internet przestał istnieć, mogłabym spędzać swój wolny czas, rozwijając swoje zainteresowania- jazda konna oraz jazda na rowerze, mogłabym także częściej spotykać się z przyjaciółmi.

Moje życie gdyby Internet przestał istnieć.

Jestem Laura mam 8 lat i tak postrzegam świat bez Internetu.

Co gdyby na świecie nie było Internetu?

Na Internecie świat się nie kończy, Brak Internetu nas wszystkich łączy, nie przez cyfrowy kontakt lecz w realu mamy przyjaciół, sport, czas na książkę, a wieczorami ognisko łączy.